|
zondag 19 februari 2006 |
|
Het lidmaatschap van de groep begint na een proefperiode van 4 à 6 opkomsten, rond deze tijd wordt het nieuwe lid ook geïnstalleerd bij een van de speltakken.
Het lidmaatschap eindigt op het moment dat de secretaris een schriftelijke opzegging ontvangen heeft, hierbij geldt een opzegtermijn van één maand.
Met het lidmaatschap van de groep is zijn de leden tevens lid van Scouting Nederland en ontvangen dan ook een van de scoutingbladen van Scouting Nederland. Vanaf het moment dat een nieuw lid meedraait met één van de speltakken is hij of zij meeverzekerd onder de collectieve verzekering van Scouting Nederland, hoe dit verder is geregeld vindt u in ons huishoudelijk regelement.
De installatie is een soort ceremonie waarbij het aspirant-jeugdlid een belofte uitspreekt en de insignes ontvangt die op het uniform moeten worden gemaakt.
De insignes op het uniform zijn voor elke speltak verschillend, deze insignes, de groepsdas en de pet worden door de speltakken verzorgd, voor een blouse (in de speltakkleur, te verkrijgen bij de Scoutshop) zorgt het nieuwe lid zelf.
Bij het uniform hoort een (donker)blauwe broek, ook dit uniformonderdeel is verplicht.
|